ROK 2018

    Tenisový klub v Horšovském Týně vstupuje do své druhé sezony. Jak většinou víte, TJ Dynamo se před rokem v lednu 2018 na poslední členské schůzi rozdělila po jednomyslném odsouhlasení zástupci všech oddílů na samostatné oddíly. Zástupci nově vzniklých oddílů souhlasili, že především kvůli tradici největšího oddílu fotbalu a k probíhající sezoně, si starou značku – TJ Dynamo – ponechají fotbalisté, ostatní oddíly si vytvoří nové názvy, identitu a zapsání u Krajského soudu jako „zapsané spolky“. Představitelé staronových oddílů je museli v roce 2018 konsolidovat, vytvořit si nové vedení a zapsat své spolky u Krajského soudu a aktualizovat své členy na kmenových svazech. Tenisovému klubu H. Týn z.s. se to povedlo do začátku soutěžní sezony. A tak po tradiční přípravě kurtů jsme od začátku dubna hráli na kurtech a reprezentovali v soutěžích pod novou hlavičkou. Cílem členů tenisového oddílu v Plzeňské ulici pod hlavičkou TJ Dynamo v roce 2008, kdy byly dva kurty vybudovány, bylo poskytnout sportoviště široké veřejnosti a ne jen několika vyvoleným. I nově vzniklý klub bude v této tradici pokračovat a na kvalitním povrchu nabídne rekreačním hráčům možnost zdravého pohybu i v pokročilém věku.

    Do minulé sezony jsme vstupovali po nejlepším úspěchu v dosavadní historii oddílu – vítězství v krajském kole soutěže Davis cup v roce 2017. Věděli jsme, že tento úspěch lze jen velmi těžko zopakovat, ale po suverénních vítězstvích v šesti zápasech I. třídy okresní soutěže Davis cupu jsme se v posledním kole střetli též s neporaženým týmem posíleného Babylonu. V napínavém střetnutí plném třísetových zápasů jsme uhájili první místo v okresní soutěži, a tím si vybojovali postup do oblastního podzimního finále. Trojice hráčů Vaněk, Kozina, Šaloun v sedmi utkáních ztratila pouze dva zápasy, a to právě ve vítězném duelu s Babylonem, který skončil se skóre 3:2. V podzimním finále krajské soutěže jsme už jako nasazený tým postoupili až do finále, kde jsme v napínavém duelu prohráli až v poslední rozhodující čtyřhře. Soupeři z Letkova nám tak oplatili prohru z minulého roku. I přesto je to pro náš nově vzniklý oddíl ohromný úspěch.

    V letošní sezóně však bude tým „A“ citelně oslaben, neboť dva hráči tohoto úspěšného týmu vyzkoušejí své schopnosti na hostování v mistrovské divizní a krajské soutěži. Cílem týmu A bude tedy udržet se v nejvyšší třídě okresního Davis cupu. V loni jsme vyrazili do soutěže Davis Cupu také s týmem „B“. A hned v první sezoně se jim povedlo vyhrát čtvrtou třídu a postoupit do třetí. Pod vedením kapitána V. Barnáše st. se o postup zasloužili nejvíce hráči Mathauser, Vavro, Říha a Černík, ale začleňují se i mladí Solfronk, Říha ml., Svoboda. Cílem tohoto ambiciózního týmu by se mohl stát postup do druhé třídy.

    I díky finanční pomoci města jsme zorganizovali v červenci tenisový camp pro děti oddílu – intenzivní hraní pod dozorem trenérů. Chceme poděkovat členům oddílu, kteří se podělili o další sportovní i odborné aktivity. Zvláště pak pánům Hubatovi, Radovi, Matějovicovi, Caningham a Hájkovi, kteří věnovali svůj volný čas a zázemí tomu, aby byl program pestrý a zajímavý. Jsme si vědomi, že výchova mladých tenistů je náročná nejen odborně a časově, ale při získání vyšší výkonnosti je značně náročná i finančně. My jako oddíl jsme zatím schopni dětem dát základy, ale další trénování je závislé na spoluúčasti rodičů, nejsme schopni finančně dlouhodobě zajistit dojíždění trenérů, kterých je i v okolních oddílech minimum. Pan Matějovic i v tomto roce zajistí vstup na kurty těm nejmenším pro získávání základů tenisu, a to třikrát týdně v odpoledních hodinách. Sejde-li se skupina 3-4 dětí stejného ročníku, dá se v při pravidelných trénincích a pozdějšímu hraní mezi nimi získat dostatečná úroveň pro budoucí hraní v okresních a oblastních soutěžích. A navíc se tenis dá hrát rekreačně i ve vysokém věku.

    Velkým individuálním úspěchem je vítězství v 13-ti turnajovém turné Dotiko Tenis Tour, kdy dvojice Vaněk-Šaloun suverénně vyhrála celé turné ve čtyřhře, když v sedmi absolvovaných turnajích poznala pouze dvě porážky ve finále. Vítězství také zaznamenala v dobře obsazeném domácím červencovém turnaji VII. ročníku TK H. Týn Cupu, který byl započten do turné Dotiko Tour. Ve finále vyhrála nad smíšenou dvojicí Hůla- Novák z oddílů Babylonu a Klenčí. Týnská dvojice vyhrála dále turnaje ve Waldmunchenu, Holýšově, Poběžovicích, Babylonu a Domažlicích. Navíc JanVaněk získal cenu za druhé místo ve dvojhrách v rámci tohoto turné. I když vyhrál dva ze tří turnajů. Právě neúčast v tom třetím ho připravila o celkový triumf.

    Výjimečným úspěchem je i vítězství dvojice V. Barnáš V. ml. –Šaloun v turnaji o pohár starosty města Plzně. Konec sezony členové klubu tradičně oslavili podzimním turnajem – již XII. ročníkem Memoriálu J. Zelenky, do kterého se zapojili mimo členů, včetně dorostenců i další pravidelně hrající sportovci na našich kurtech. Vítězství vydobyla týnsko – poběžovická dvojice Barnáš J.- Podskalský.

    V březnu se členové klubu sejdou na členské schůzi, při které rozhodnou kdy se začnou kurty zprovozňovat, jaké soutěže se obsadí, bude se navrhovat co se dá vylepšit a jak se bude v příští sezoně hospodařit. Věřím, že i Město nám finančně vypomůže v tom, abychom udrželi areál na stále vysoké úrovni. Poskytli podmínky pro trénování dětí a nabídli občanům města další alternativu zdravého pohybu.

     

    ROK 2019

    Je až k nevíře, jak čas utíká, také nám tenistům v Plzeňské ulici. V roce 2005 byla ukončena první fáze výstavby areálu a to dokončením dvou kurtů, které jsme na podzim pokřtili malým turnajem budovatelů kurtů. V dalších letech jsme se dali do výstavby klubovny. Od té doby jsme na našich kurtech uvítali začínající mladé hráče, které však nedokážeme dovést do mistrovských dorosteneckých kategorií. Na ty nejmladší každou sezonu na kurtech dohlíží pan Matějovic, trénování těch starších kategorií, kdy k nám dojížděli trenéři, však ztroskotalo na špatné disciplíně při plnění časových rozvrhů tréninků. Rozhodli jsme se tedy po vzoru jiných oddílů pořídit pro děti nahrávací stroj, který se dokáže hráči přizpůsobit.  Jsem rád, že si ho oblíbili tenisté všech věkových kategorií. Dík patří Městu H. Týn, které nám k němu finančně výrazně pomohlo.

    Když připomenu úspěšnou sezónu mladého Šinála, který v mládežnické mistrovské soutěži výrazně pomohl domažlickému týmu udržet se v krajské soutěži, můžeme se těšit především z úspěchů dospělých. V soutěži Davis cup opět tým „A“ bojoval v první třídě o post nejvyšší. Po šesti utkáních měl tým ve složení Šaloun, Rathuský, Barnáš J. a Lukášek skóre 17 vítězných zápasů a 1 porážku. V rozhodujícím zápase z družstvem z Babylonu však kontumačně prohrálo. Při nemoci třech členů týmu nepřistoupil soupeř k přeložení termínu a tím kontumačně zvítězil a i díky skóre zápasu 5:0 celou soutěž vyhrál. Tým „B“ ve složení Hubata, Mathauser, Říha, Klauber, Mikoláš, Barnáš uhájil svou příslušnost ve III. třídě čtvrtým místem. To byl splněný úkol tohoto týmu.

    Již pravidelně pořádané turnaje v areálu mají různou atmosféru. Červencový turnaj TK H. Týn Cup ve čtyřhrách přilákal na naše kurty hráče z okolních oddílů, Stoda, Plzně i Prahy. V tomto klání, které je soutěžně laděno, jde nejen o vítězství v turnaji, ale i o body do soutěže Dotiko Tour, jehož je náš turnaj součástí. Vítězi se stala kombinovaná staňkovsko – týnská dvojice Vaněk-Varta. Příslibem byla účast dorostenců Ježdíkové a Šinála.

    V srpnu jsme na našich kurtech přivítali na „družebním turnaji“ tenisty z Obertraublingu. V přátelské atmosféře jsme sehráli nejen zápasy, ale i večerní posezení bylo příslibem k opakování zápasu na kurtech německého týmu.

    V září byl sehrán již XII. ročník Memoriálu J. Zelenky, na kterém jsme minutou ticha uctili vzpomínku na Jardu Pípala – zakládajícího člena, budovatele kurtů a kamaráda. Tento oddílový turnaj je zároveň rozloučením se sezonou.

    Individuálním úspěchem jsou vítězsatví při hostování dvou členů – V. Barnáše a J. Vaňka v mistrovském družstvu plzeňského Prazdroje. Za zmínku stojí i zápas s „A“ týmem z Domažlic, kdy se v pro ně prestižním utkání velmi výrazně podíleli na vítězství svého týmu. Šaloun pak při svém hostování v německém týmu Obertraubling v soutěži nad 50 let z pozice jedničky pomohl k postupu do Bavorské ligy - třetí nejvyšší německé soutěže této věkové kategorie.

    V březnu se členové sejdou na výroční schůzi, kde si určí pravidla fungování kurtů, domluví se na zprovoznění kurtů, možných vylepšeních areálu, soutěžích, turnajích atd. tak, aby kurty byly maximálně využity, byla zde možnost využití pro veřejnost a tak přilákat mezi nás nové hráče - menší i starší. Přejeme všem členům tenisového klubu i široké veřejnosti příjemné chvíle strávené na našich kurtech při tomto, pro jednoho náročném, pro druhého rekreačním sportu.

     

    ROK 2020

     

    TK Horšovský Týn Dotiko Cup 2020 - Deník

     

    ROK 2021

    Rok 2021 byl pro členy Tenisového klubu Horšovský Týn, s tenisovými kurty v Plzeňské ulici velmi problematický. Stejně jako u ostatních sportovních oddílů byla naše činnost výrazně omezena protikoronavirovými opatřeními. Zimní příprava 2020-21 byla v tělocvičnách a halách nulová. Nejasnost byla okolo soutěží, které se hrají v měsících květen až červen, v průběhu roku oddíly odvolávaly jednotlivé turnaje.

    Jsem přesvědčen, že se náš oddíl s touto situací vyrovnal se ctí. Na jaře jsme i přes shromažďovací omezení připravili v malých brigádnických skupinách kurty ke hraní tak, že už v polovině dubna mohly dvojice na kurtech hrát dle platných protiepidemických pravidel. Týmové soutěže se nakonec sehrály v omezeném režimu, vyřazovacím způsobem. Během posledních tří týdnů v měsíci červnu, místo běžné soutěže -v osmičlenných skupinách, během dvou měsíců. V minulých letech se jen na našem okrese sehrálo přes dvacet mistrovských i nemistrovských turnajů, které se v loňském roce díky nejisté situaci zrušily. My jsme, i díky vhodně vybraným termínům, oba dva naše tradiční turnaje, jako jediní, uspořádali.

    V soutěži Davis Cup musím ocenit výsledek „B“ týmu, který jako nováček ve II. výkonnostní skupině vybojoval konečné čtvrté místo a místo boje o setrvání ve skupině bojoval o posty nejvyšší! „A“ tým dlouhodobě v první třídě bojuje o post vítěze soutěže. I v této sezóně postoupil do finále, kde velmi těsně podlehl tradičnímu rivalovi z TK Babylon. I přesto jsme dostali jako náhradníci pozvání na oblastní finálový turnaj do Karlových Varů. Protože kolidoval s naším oddílovým turnajem, absolvovali jej jen dva nejmladší zástupci a přesto vybojovali ve vyrovnaných zápasech šesté místo. Byla to pro ně minimálně výborná zkušenost a možnost hrát s hráči vyšší úrovně.

    Červencový turnaj TK H. Týn cupu se vydařil. Z 24 tenistů z několika oddílů, i s účastí hráčů družebního německého oddílu z Obertraublingu si v celodenním klání odnesli vítězství členové „A“ týmu Barnáš Jan a Rathuský Jan.

    V zářijovém oddílovém turnaji - Memoriálu J. Zelenky se utkalo deset dvojic nejdříve ve skupinách, nejlepší pak v pavouku. Z celodenního klání vyšli vítězně Barnáš V. - Barnáš V. (otec a syn). Oba dva turnaje doprovázelo krásné počasí, soutěživá atmosféra a radost ze společného setkání v omezovaném roce.

    Velmi kladně hodnotíme úspěšné vystoupení našich členů na hostování v jiných oddílech. Ve finále krajské soutěže za plzeňský Prazdroj unikl postup do divizní soutěže našim členům Vaňkovi a Barnášovi. Nejen domácímu Šalounovi, ale i třem dalším vrstevníkům z domažlických oddílů se povedlo společně, ve veteránské soutěži za německý Obertraubling, vyhrát Bavorskou ligu. Tím se kvalifikovali do německé Národní ligy. V této nejvyšší německé soutěži se v příštím roce pokusí minimálně udržet.

    Celou sezónu jsme zakončili vybudováním nové tréninkové zdi. Tato akce „zeď“ byla malou vzpomínkou na velkou akci „Z“, díky které jsme již před patnácti lety vybudovali naše tenisové kurty. Stavba zdi byla vyprovokována i současnou nešťastnou dobou, kdy se na kurtech mohla setkávat jen malá skupina tenistů. Na to doplatily hlavně děti, které bylo těžké motivovat jednotlivě při dodržení podmínek karantény.

    Snad se nám podaří v příští sezóně i díky této zdi, překonané epidemii a zájmu mladých i starších o tento sport zaktivizovat členskou základnu, získat mladé hráče a dostat se zase do klubového rytmu minulých sezón.

    Za překonání náročné sezóny patří dík i městu za finanční příspěvky, které jsme použili na vybudování nové zdi pro nejmenší a údržbu našich, stále kvalitních kurtů.

     

    ROK 2023

    Největší novinkou v našem klubu za uplynulý rok bylo angažování mladého trenéra Vojty Volfíka, který po dvou náborových dnech zformoval skupinu dětí, kterou začal pravidelně trénovat na našich kurtech. Ve svých trénincích pokračuje i v hale a tělocvičně ZŠ v Horšovském Týně. Jeho ambicí je ještě rozšířit tuto skupinu dětí tak, aby v různých kategoriích dokázal vytvořit soutěžní družstvo, které by nás reprezentovalo v soutěžích, popř. na turnajích dětí. V tom mu budeme dále nápomocní. Děti, či jejich rodiče mohou ještě v tomto zimním období kontaktovat trenéra s možností domluvy trénování v tělocvičně a domluvení podmínek, či doby tréninků tak, aby mohli již od jara navštěvovat kurty v Plzeňské ulici a to na tel. čísle 702165473.
    Mimo této novinky probíhala činnost tenisového klubu v tradičním sledu: po členské schůzi přišlo zprovoznění kurtů členy oddílu, rozdělení časů tréninků dospělých a dětí, sehrání soutěže Davis cupu, pořádání tradičních turnajů. Na konci pak opět zazimování kurtů členy oddílu. To vše při možnosti pravidelného trénování, vzájemného soutěžení, ale hlavně aktivního pohybového vyžití a utužení zdraví a kondice členů jako např. pravidelné nedělní zápasy seniorů, ale i návštěvníků kurtů - nečlenů, kterým dáváme možnost za daných podmínek kurty využít.
    Členská schůze měla ve svém programu jeden příjemný bod jednání navíc, a to jmenování tří dlouholetých členů do kategorie čestných členů a předání upomínkového dárku a to: Jiřímu Matějovicovi, dlouholetému členovi nejen TK H. Týn, ale i oddílu tenisu při Dynamu H. Týn. Člověku, který s námi budoval nejen kurty v Plzeňské ulici, ale též brigádnicky budoval kurty na stadionu v Masarykově ulici, ze kterých jsme byli nuceni odejít. Nejen na starých kurtech, ale i na nových se věnoval obětavě činnosti trenéra snad ve veškerém volném čase.  Druhým byl MUDr. Zdeněk Šos, aktivní člen při budování kurtů v Plzeňské ulici. Významně nám pomohl i díky jeho činnosti v Radě města v létech budování kurtů. Byl pravidelný rekreační návštěvník kurtů. Věříme, že jej lepší zdravotní stav vrátí na naše kurty. Stejně jako Pavla Vavřičku, zakladatele, budovatele a správce kurtů, bývalého fotbalistu, který pochopil, že s tenisem se dá sportovat i ve vysokém věku. Hecíř, kamarád s otevřeným srdcem. Všem přejeme pevné zdraví a těšíme se na jejich aktivní či pasivní návštěvy našich kurtů a společných akcí.
    Davis cup jsme obsadili jedním družstvem, které však ve složení Šaloun V., Rathousky J, Kříž R. Lukášek J. Kozina J. vyhrálo opět tuto soutěž. V šesti zápasech neztratili ani jeden bod a v podzimním oblastním finále Plzeňského a Karlovarského kraje obsadili páté místo. Cílem v tomto roce bude opět vytvořit ještě druhé družstvo. Mezi úspěchy našich členů počítáme i reprezentaci v mistrovské soutěži za plzeňský SK Roudná Jana Vaňka a Vaška Barnáše, kterým již podruhé těsně unikl postup do divizní soutěže. V „derby“ v oblastní soutěži zvítězili i nad domažlickou Jiskrou.
    Již tradiční otevřený turnaj TK H. Týn Cup ve čtyřhrách přilákal dvojice nejen z osmi okolních, ale i z pražského oddílu. Turnaje se účastnili i němečtí hráči z družebního Obertraublingu. Počasí nám přálo. Ve dvou skupinách po pěti párech si po vzájemných zápasech nasadily do pavouku dvojice, ze kterých vyřazovacím způsobem vyšla vítězně týnsko- poběžovická dvojice Vaněk –Kuneš. Ve finále porazila dvojici Šaloun se a svým německým partnerem E. Hofler, třetí pak klenečsko-domažlická dvojice Hána- Steinbach. V pavouku útěchy pak zvítězila domažlická dvojice Gallo-Veselý. Věřím, že hráči všech kategorií od 16 do 75 let si užili pěkný den na našich kurtech.
    Při podzimním ukončení sezony členů oddílu na již XV. ročníku Memoriálu J. Zelenky se hrálo též ve dvou skupinách a následném pavouku.  Vítězně z něj vyšla dvojice Šaloun V. - Šaloun V. - otec a syn, stejně jako druzí Barnáš V.- Barnáš J., třetí pak Kříž R. s Hájkem J. Byla to vydařená akce s večerním posezením.
    Již nyní vyhlížíme novou sezonu, ve které věříme v zájem členů, veřejnosti, ale i nových mladých zájemců o tento sport tak, abychom mohli omladit starou partu lidí, kteří kurty budovali, udržují, ale i nabízejí možnost aktivního pohybu za „tím žlutým nesmyslem“.

     

    ROK 2024

    Na výroční březnové schůzi dne 21. března se setkají členové oddílu a budou mít před sebou příjemný bod schůze a to způsob oslavy dvaceti let od přestřižení pásky při otevírání kurtů v Plzeňské ulici.

    Ještě před tímto bodem programu zhodnotíme rok minulý, jaký byl, co se nám povedlo a co musíme vylepšit. Hlavním úspěchem je pokračování dětské školy, pravidelného trénování dětí na kurtech, v zimě v hale a tělocvičné ZŠ. Již druhý rok děti trénuje Vojta Volfík, který na tréninky obětavě dojíždí. V létě zorganizoval a řídil kemp, který se setkal s pozitivní odezvou dětí i rodičů.

    Obsadili jsme dvěma týmy první a druhou třídu soutěže Davis Cup.  „A tým“ ve složení Šaloun, Rathousky, Cenefels a Hájek vybojovali již potřetí za sebou první místo. Navíc se skórem 24:2. jediné dva body ztratili v souboji s pravidelným rivalem z domažlického týmu Šumava A.  Napínavý zápas vyhráli 3:2. Vítězstvím si vydobyli účast v oblastním finále, kde obsadili i díky nepříznivému losu v prvním kole pavouka (s pozdějším vítězem po prohře 1:2) až páté místo. „ B tým“ ve druhé třídě ve složení Kříž, Mareš, Hubata, Klauber, Kosar v konkurenci osmi týmů celkem s přehledem získal páté místo. Jestliže v tomto roce formát hraní zůstane na pět zápasů (čtyři dvouhry a jedna čtyřhra), nebo stejně jako v ostatních okresech (2+1) se rozhodne před zahájením soutěže. Bude na tom záviset i počet týmů, kteří se do soutěže přihlásí.

    Pravidelné turnaje, které oddíl pořádá, jsme nepřerušili ani v době covidu a tak červencový TK H. Týn cup byl již XIII. ročník. Celkem se ho zúčastnilo 14 párů všech věkových kategoriích z klubu, okresních oddílů, ale i pravidelní účastníci z Prahy a družebního německého klubu v Oberrtraublingu. Dvanáct párů si nejdříve utkalo ve čtyřech skupinách. Podle pořadí se pak nalosovali do pavouka, ze kterého vítězně vzešel pár Rathousky- Barnáš před dvojicí Cenefels – Hofner.  V „útěše“ – v pavouku poražených s přehledem vyhrála dvojice Mareš- Hubata.. Turnaj, ve kterém se odehrálo 27 zápasů, i když na jeden set, se i díky počasí a pořadatelskému úsilí sehrál za jeden den. Vyrovnané a napínavé zápasy byly ozdobou celého turnaje.

    Zářijového XVI ročníku oddílového turnaje Memoriálu J. Zelenky se zúčastnilo osm párů. Turnaj je oslavou ukončené sezony a vzpomínkou na zakládající a odešlé členy oddílu. Z původních dvou skupin se opět nasadili do pavouka dvojice, které se při vyřazovacím systému dostaly až do finále. Zde zvítězila v napínavém finále dvojice Halama- Kříž před Vaněk- Hájek ve zkrácené hře 6:5 a oplatili jim tak porážku ze skupiny. Třetí místo vybojovala dvojice Mathauser – Vrána. „Specialisté na útěchu 2024“ duo Mareš- Hubata opět dokázali ve svém finále zvítězit.   

    Chceme oslavit výročí vybudování kurtů, ale i jejich stálou vysokou kvalitu, kterou nám závidí nejeden člen z okolních oddílů. Poznali jsme, že údržba je neméně náročná jako samotná výstavba.  Doufáme, že na oslavě se sejdeme i se současnými členy a návštěvníky kurtů, s členy, kteří již aktivně nehrají, ale i s brigádníky, kteří nám pomáhali kurty nezištně budovat, aniž by na kurtech kdy hráli.  Vybudování i údržbu si stále provádíme svépomocí, ale vzhledem k rostoucím vstupům materiálů a energií i navýšení členských poplatků je stále obtížnější kvalitu kurtů i zařízení udržet na dobré úrovni. Přesto na letošní oslavě chceme kurty představit v nejlepší kondici. Příspěvek města, za který musíme poděkovat – je pro nás bohužel jediným zdrojem, který nám pomáhá udržet kurty a pomáhá nám podpořit trenérskou činnost pro naše nejmenší a tím omladit členskou základnu našeho klubu. 

     

    ROK 2025

    Členové tenisového oddílu se v minulém roce věnovali soutěžně, tréninkově i rekreačně tenisu celý rok. Především na kurtech, ale i v tělocvičně základní školy a v halách v blízkém okolí. Pravidelná účast v soutěži Davis-cupu přinesla A týmu již čtvrté - rekordní vítězství v řadě. Ve složení Rathousky, Šaloun, Cenefels, Barnáš dosáhli sedm vítězství a skóre zápasů 22:3. V podzimním oblastním finále jsme získali čtvrté místo, a tak jsme si o jedno místo proti loňsku polepšili. Těší nás to, ale díky vyrovnanému, ale smolnému zápasu v semifinále nám finále těsně uniklo. Ale to je tenis… V bitvě o třetí místo v jednom dni, nám již došly síly a slibně rozehrané zápasy jsme museli předčasně ukončit. B Tým ve složení Kosar, Mareš, Hubata, Klauber, Karel obstál ve své skupině se ctí a obsadil čtvrté místo a proti loňsku si o jedno polepšil. Pravidelné turnaje měli své šťastné vítěze: otevřený turnaj TK H. Týn cupu měl opět široké zastoupení hráčů z mnoha oddílů včetně německého Obertraublingu. První místo získala daviscupová dvojice z H. Týna Rathouský-Barnáš J. před rodinnou dvojicí otce a syna Hájkových. Třetí místo obsadila staňkovská dvojice Vavrica- Varta. Podzimní oddílový turnaj – Memorial J. Zelenky byl poznamenán neúčastí DC A týmu, který stejný víkend hrál oblastní finále. Přesto si domácí hráči užili nejen hru, ale i oslavu ukončení sezony na kurtech tenisového klubu. Vítězná dvojice Vrána- Klauber předčila ve finále dvojici Hubata- Mareš. Hlavní akcí roku 2025 však bylo připomenutí úsilí zakládajících členů, kteří roku 2005 zprovoznili tenisové kurty v Plzeňské ulici. 2. srpna jsme na kurtech přivítali při oslavě 20. výročí vybudování kurtů zakládající členy, zástupců města a oddílů Dynama, kteří byli též u budování kurtů. Museli jsme také vzpomenout na zakládající členy, kteří již nemůžou s námi slavit kvalitu kurtů. Ty jsou stále ve výborném stavu a dávají radost nám, ale i těm nejmladším. Jejich kvalitu ocenili i hráči z národní soutěže v exhibičním singlovém zápase a později v deblovém, doplněni o našeho hráče J. Vaňka a trenéra dětí V. Volfíka. Věříme, že stovka návštěvníků byla spokojená nejen s občerstvením, ale i s hudebním vystoupením týnské kapely Teyno-bend a pozdějšího volného seskupení „došlých kytaristů“ vedeného K. Mikolášem – hlavním koordinátorem této akce. Máme radost, že díky trenérovi V. Volfíkovi můžeme rozvíjet a rozšiřovat členskou základnu dětí, které mají možnost pod jeho vedením pravidelně navštěvovat tenisové kurty. V tělocvičně základní školy je můžete najít v zimních měsících každou neděli od rána až do večera. I v letošním roce se trenérovi podařilo zorganizovat dva prázdninové týdenní kempy. Na konci sezony pak dětský den za účasti dětí oddílu a jejich rodičů. Musíme poděkovat Městu, které nám jako jediné přispívá na činnost, údržbu, děti a akce s nimi spojené. Pro tak malý oddíl jako jsme my, bohužel nedokážeme, přes deklarované finanční pomoci svazů, získat finanční prostředky na činnost oddílu, ani činnost dětí, které by musely být registrované v mistrovských soutěží několikačlenných družstev. Stát do sportu dává velké prostředky, bohužel jsou psané na míru velkým oddílům. Nejednou je vypsaná minimální investice se spoluúčastí nad několik set tisíc korun. Je možná méně obtížné vybudovat s pomocí státních peněz nový velký areál, než udržovat malý, který odpovídá potřebám malého města. Děti v našem oddíle ale dostanou příležitost k aktivnímu pohybu, rozvoji tenisových dovedností a pevně věříme, že mezi nimi budou noví nadšenci pro tento sport a nastupující generace členské základny.